ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15549465
*
nr 1554 9465
Spegel
Maple & Co Antique Furniture (1870-1950), London, 51x51 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 19:23:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 23:17:27
1
100 kr
7/8 17:41:11
2
400 kr
7/8 18:30:18
1
200 kr
7/8 18:30:18
2
250 kr (Budbetjänt)
7/8 18:30:23
1
300 kr
7/8 18:30:23
2
350 kr (Budbetjänt)
7/8 18:30:28
1
Vinnande bud
7/8 18:41:52
3
500 kr
7/8 18:41:52
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa london spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1554 9465
Spegel
Maple & Co Antique Furniture (1870-1950), London, 51x51 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 23:17:27 | 1 | 100 kr |
7/8 17:41:11 | 2 | 400 kr |
7/8 18:30:18 | 1 | 200 kr |
7/8 18:30:18 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:30:23 | 1 | 300 kr |
7/8 18:30:23 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/8 18:30:28 | 1 | Vinnande bud |
7/8 18:41:52 | 3 | 500 kr |
7/8 18:41:52 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa london spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58